Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Uczniowie Zespołu Szkół nr 26 w programie „Młodzi Głosują – wybory europejskie 2024”

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do programu „Młodzi Głosują” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W niedzielę 9 czerwca br. dorośli Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli, którzy zasiądą w Parlamencie Europejskim.

Dzisiaj, we wtorek 28 maja odbyła się symulacja młodzieżowych wyborów europejskich 2024 w naszej szkole. Swoje głosy do urny wrzuciło 286 uczniów. Frekwencja wyniosła 45,8 %.  Szczegółowy protokół z wynikami wyborów przedstawimy po 9 czerwca.

Nad przebiegiem głosowania czuwała szkolna Komisja Wyborcza uczniów z Samorządu pod opieką p. Agaty Śniecińskiej i p. Anetty Kubiś.

Akcja miała charakter czysto edukacyjny i poległa na  propagowaniu postaw obywatelskich poprzez przeprowadzenie symulacji głosowania, z możliwością oddania głosu na konkretne komitety wyborcze. Dostarczenie informacji na temat demokratycznych procedur i znaczenia wyborów pozwala uzmysłowić młodym ludziom, że uczestniczą w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Tym samym wpływają na kształt polityki państwa, przyczyniając się też do większej aktywności obywatelskiej  wśród dorosłych Polaków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Skip to content