Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

UDZIAŁ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ w obchodach 82 rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

14 lutego 2024r. w 82 rocznicę  przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, przed tablicą upamiętniająca komendanta AK gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” przy ul. Spiskiej 14 w asyście Wojska Polskiego odbyły się na Ochocie uroczystości rocznicowe.

Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz dzielnicy: Burmistrz Ochoty p. Dorota Stegienka wraz z zastępcami p. Grzegorzem Wysockim i p. Sławomirem Umińskim, Przewodniczący Rady Dzielnicy Ochota p. Krzysztof Wojciechowski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ochota p. Jan Pluta, radny m.st. Warszawy p. Piotr Żbikowski a także przedstawiciele środowisk kombatanckich- p. Władysława Marcinkiewicz–Prezes Środowiska Żołnierzy AK – IV Obwód Ochota oraz uczestnik Powstania Warszawskiego płk Bogdan Bartnikowski ps. „Mały”, młodzież z ochockich placówek oświatowych, reprezentanci Wojska Polskiego i służb mundurowych.

Naszą szkolną delegację na czele z dyrektorem Zespołu Szkół nr 26 – p. Romanem Marciniakiem i  p. Anettą Kubiś reprezentowali uczniowie z klasy 2DGP, którzy asystowali w poczcie sztandarowym Klubu Byłych Politycznych Więźniów Obozu Koncentracyjnego Mauthausen – Gusen.

Zebranych przywitała pani burmistrz Dorota Stegienka, dziękując za współpracę środowiskom kombatanckimi. Pani Władysława Marcinkiewicz przedstawiając działalność Środowiska  Żołnierzy AK – IV Obwód Ochota również podkreśliła owocną współpracę z władzami dzielnicy Ochota. Pan Bogdan Bartnikowski, przedstawił krótko sylwetkę komendanta AK gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Na zakończenie uroczystości pod tablicą gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Skip to content