Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Udział uczniów ZS nr 26 w Konferencji Katyńskiej 08.04.2024r.

W poniedziałek 8.04.2024r. w Audytorium Muzeum Historii Polski odbyła się z udziałem  młodzieży  warszawskich szkół konferencja poświęcona Ofiarom Zbrodni Katyńskiej.  Organizatorem spotkania był NZSS Solidarność Region Mazowsze, a Muzeum  jego partnerem. Głównym celem konferencji była 84 rocznica wymordowania w 1940 r. przez NKWD z rozkazu Stalina, ponad 21 tys. oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej . Celem organizatorów nie było jedynie przytoczenie faktów historycznych, ale przede wszystkim przekazanie pamięci o tragicznej historii wojny.

Naszą szkołę  reprezentowała delegacja  uczniów  z klasy 2FGP- uczestnicy konkursu „Katyń – Prawda i Pamięć”  oraz uczniowie z klas: 4AI, 4BI i 5BI. Wraz z młodzieżą w wydarzaniu uczestniczyła Pani Monika Brejnak – wicedyrektor ZS nr 26 oraz organizatorka i koordynatorka wyjścia – Pani Beata Kublik-Rutkowska.

Skip to content