Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Wycieczka do PLANETARIUM CNK

W poniedziałek 15 kwietnia uczniowie pierwszych klas informatycznych uczestniczyli w ciekawej „Lekcji pod Gwiazdami” w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
Podczas zajęć młodzież obejrzała film „Niewidzialny Wszechświat”, który poruszał fascynujące i nadal tajemnicze zagadnienia związane z istnieniem ciemnej materii oraz ciemnej energii, których nie możemy dostrzec, a stanowią aż 95% kosmosu. Dowiedziała się, jak astronomowie szukają odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące całego kosmosu, m.in. jakie były początki słynnej teorii Wielkiego Wybuchu i prawa rozszerzania się Wszechświata Edwina Hubble’a. Spojrzała również na Drogę Mleczną ukazaną przy pomocy najnowszych danych astronomicznych. W drugiej części zajęć odbył się interaktywny pokaz na żywo nieba nad Polską. Podczas wirtualnej kosmicznej podróży młodzież mogła zobaczyć Ziemię z perspektywy jej orbity. Po zajęciach grupa udała się na zwiedzanie ekspozycji stałej umieszczonej w dostępnej części Planetarium, a część z chłopców poczuła się jak prawdziwi astronomowie, zakładając na siebie kombinezon astronauty.
Po „Lekcji pod Gwiazdami” młodzież wraz z opiekunami udała się na spacer nad Wisłę oraz odwiedziła ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie rosną kolorystycznie dobrane gatunki roślin. Z mostków i tarasu widokowego wszyscy podziwiali panoramę Warszawy: Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski i Wisłę.
Zapraszamy do obejrzenie krótkiej fotorelacji w wycieczki.

Skip to content