Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Zapal znicz na polskiej mogile

Miło nam poinformować, że przygotowana przez ucznia klasy 4 AI –Mikołaja Liszewskiego prezentacja do międzynarodowego i międzyszkolnego projektu ”Zapal znicz na polskiej mogile”, została doceniona przez dyrektor Szkoły Polskiej im. gen. St. Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii -panią  Monikę Pruską. Szkoła pod patronatem Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie realizowała jesienią ub.r. wśród placówek oświaty polskiej poza granicami RP – projekt,

którego celem jest podtrzymywanie pamięci  i  dbałość o mogiły polskich bohaterów poległych na obczyźnie.
Mikołaj podjął się niełatwego zadania – skomunikowania i skoordynowania współpracy ze wszystkimi szkołami biorącymi udział w projekcje na całym świecie,  by  z otrzymanych zdjęć z obchodów 1 listopada prezentujących mogiły polskich bohaterów poległych na obczyźnie przygotować prezentacje https://liblink.pl/GD6gzjC7kI.
Zachęcamy do jej obejrzenia, bowiem prowadzi nas przez historię najważniejszych wydarzeń XX w., w których Polacy przelewali  krew i swoim udziałem wpłynęli na bieg historii.

Skip to content