DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023-2025 (Dz.U. z  2023 poz. 1046)
w roku szkolnym 2024/2025 uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej będą uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:
1/ słabowidzący,
2/ niesłyszący,
3/ słabosłyszący,
4/ z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
5/ z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
6/ z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
7/ z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
8/ z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest  niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego oraz materiałów ćwiczeniowych przysługuje uczniom uczęszczającym do:
branżowej szkoły I stopnia,
branżowej szkoły II stopnia,
liceum ogólnokształcącego,
technikum,
szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu materiałów edukacyjnych do kształcenia zawodowego przysługuje uczniom uczęszczającym do:
branżowej szkoły I stopnia,
branżowej szkoły II stopnia,
technikum.

Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników należy składać w szkole w terminie do 6 września 2024 r.

Wzór wniosku wraz z instrukcją (pobierz plik)