Społeczność Technikum nr 24 w Akcji Sprzątania Świata – 13.09.2024r.

W piątek 13 września br. uczniowie klas 1AI, 1BI, 1CI, 1DGP i 1EG Technikum nr 24 pod opieką swoich wychowawców, wzięli udział w akcji Sprzątania Świata.
Tegoroczna edycja Akcji Sprzątania świata rozpoczyna czwartą dekadę promocji idei nie śmiecenia w naturze. 22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi Fundacja Nasza Ziemia dała sygnał do startu swojego misyjnego programu – 31 Akcji Sprzątanie świata – Polska, którą w tym roku poprowadzimy pod hasłem: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Dlaczego taka myśl przewodnia tegorocznej Akcji?
Oto jak wynika z raportów przygotowywanych nieprzerwanie od 30 lat przez Fundację Nasza Ziemia, wzięło w niej łącznie udział ponad 23 miliony uczestników, którzy posprzątali z natury ponad 45 milionów kilogramów śmieci! Zatem pomimo wzrostu świadomości, ciągle są tacy, którzy śmiecą w naturze, ale też jest ogromna rzesza tych, którzy sprzątają, pomagają troszczyć się o Planetę, czy wspólnie z Fundacją wołają: natura to nie jest miejsce dla śmieci! Jednym słowem tak jak my, stoją na straży czystej Ziemi.
Pod tymi hasłami blisko 100 uczniów naszej szkoły sprzątało teren wokół szkoły, Parku Szczęśliwickiego  i okolic centrum handlowego Blue City. Młodzież szybko zapełniła worki porzuconymi butelkami, puszkami, plastikowymi torebkami i innymi śmieciami, które nie znalazły się w przeznaczonym dla nich miejscu. Mamy nadzieję, że uczniowie odebrali cenną lekcję jaką jest potrzeba dbania o środowisko którego przecież też jesteśmy częścią, a i mieszkańcy okolicznych osiedli też baczniej będą zwracać uwagę na problem beztroskiego porzucania śmieci w naszej  przestrzeni publicznej. Oby efekty naszej pracy utrzymały się długo…