Andrzejki na Urbanistów 30.11.23 r.

W czwartek 30 listopada Samorząd Uczniowski ZS nr 26 zorganizował kącik wróżb andrzejkowych. Jak wiemy noc  z 29 na 30 listopada to w tradycji słowiańskiej popularne andrzejki- wieczór zabawy i wróżb. Dawniej w ten magiczny wieczór dziewczęta gromadziły się i wspólnie poszukiwały sposobów, aby przewidzieć swoje dalsze losy – oczywiście te miłosne i związane z życiem uczuciowym. W Polsce jedną z ulubionych wróżb andrzejkowych  jest lanie wosku przez dziurkę od klucza wosku  i odczytywanie  z zaschniętego kształtu przepowiedni. Uczniowie co prawda wosku nie lali , ale i tak w kąciku wróżb  gromadzili się  tłumnie, ciekawi co przyniesie im los! Zabawa była przednia;).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.