Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Obchody 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół nr 26

Obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie ZS nr26 rozpoczęli 9 listopada. Pamiętając o powierzonym nam patronacie nad miejscami pamięci na Ochocie, młodzież z kl. 3AI zapaliła znicze przy Reducie Kaliskiej, tablicy upamiętniającej dowódcę Okręgu Warszawskiego AK płk Antoniego Chruściela “Montera”, Pomniku Pierwszego

Prezydenta II RP Gabriela Narutowicza i tablicy informującej o historii Kotwicy-znaku Polski Walczącej przy Pomniku Lotnika.

10 listopada cała społeczność szkolna w biało czerwonych barwach uczciła wspólnie narodowe święto uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Po pandemicznej przerwie, wróciliśmy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Wraz z wybiciem godz. 11.11 sala gimnastyczna rozbrzmiała dźwiękami „Mazurka Dąbrowskiego”, który ośpiewało wspólnie niemal 400 osób – uczniów, nauczycieli i pracowników administracji szkolnej.

Było to piękne wydarzenie, któremu towarzyszyła podniosła atmosfera i nieskrywane wzruszenie, co wyraził też w słowach podziękowania dyrektor Zespołu Szkół nr 26 p. Roman Marciniak.

Skip to content