Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Światowy Dzień Bez Papierosa 31.05.23 r. Akcja -Wybierz Jabłko zamiast papierosa

Społeczność  Zespołu Szkół nr 26 włączyła się w przypadającą na 31 maja akcję Światowego Dnia Bez Papierosa. Wybierz jabłko zamiast papierosapod takim hasłem przebiegała akcja celem której, było edukowanie i zachęta do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu. Światowy Dzień Bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów –

głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Nałóg  dotyczy kilku milionów ludzi na całym świecie,  w tym młodzieży szkolnej. Dlatego tego dnia na korytarzach ZS nr 26 pojawiły się stoliki z koszami jabłek. Młodzieży nie trzeba było zachęcać do ich jedzenia, bowiem  jabłka szybko z koszy zniknęły.

Skip to content