Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem  jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Tego dnia wiele budynków zostało podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.  Z uwagi na to, że w tym roku 2 kwietnia przypadał w sobotę, wydarzenie w naszej szkole obchodziliśmy w we wtorek 5 kwietnia. Symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest kolor niebieski, dlatego w tym dniu zarówno nauczyciele jak i uczniowie ubrali się na niebiesko, okazując  w ten sposób swoją solidarność z osobami dotkniętymi tym schorzeniem. Nasi uczniowie z autyzmem poczuli się wyjątkowo, wiedząc, że korytarz na trzecim piętrze przybrał barwy niebieskie specjalnie dla nich. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb, przyczynianie się do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób ze spektrum autyzmu.

Skip to content