Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Uczniowie Zespołu Szkół nr 26 w programie „Młodzi Głosują” 10.10.2023 r.

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do programu „Młodzi Głosują” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jak wszyscy wiemy 15 października odbyły się w naszym kraju wybory do Parlamentu, dorośli Polacy wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu na kolejne 4 lata.

10 października br. symulacji wyborów do Sejmu wzięło udział  99 439 uczniów i uczennic w wieku 13-19 lat z niemal 600 szkół z całej Polski. W ZS nr 26 swoje głosy do urny wrzuciło 451 uczniów. Frekwencja wyniosła 60,4 %. Nad przebiegiem głosowania czuwała szkolna Komisja Wyborcza uczniów z Samorządu pod opieką p. Agaty Śniecińskiej i p. Anetty Kubiś.

Akcja miała charakter czysto edukacyjny i poległa na  propagowaniu postaw obywatelskich poprzez przeprowadzenie symulacji głosowania, z możliwością oddania głosu na konkretne komitety wyborcze. Dostarczenie informacji na temat demokratycznych procedur i znaczenia wyborów pozwala uzmysłowić młodym ludziom, że uczestniczą w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Tym samym wpływają na kształt polityki państwa, przyczyniając się też do większej aktywności obywatelskiej  wśród dorosłych Polaków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content