Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Udział uczniów ZS nr 26 w Konferencji Katyńskiej 3.04.2023r.

3.04.2023r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Konferencja Katyńska z udziałem naukowców różnych instytucji historycznych. W spotkaniu wzięła również udział młodzież warszawskich szkół. Naszą szkołę  reprezentowała delegacja  uczniów  z klas: 4BT i 4BI  wraz  z panem Dyrektorem Romanem Marciniakiem oraz panią Beatą Kublik-Rutkowską,

która była organizatorką wyjścia.

Uczniowie wysłuchali wykładów prof. Witolda Wesołowskiego -pracownika naukowego IPN, dr Joanny Kurczab z Instytutu im. Witolda Pileckiego oraz  wykładu dr Barbary Fedyszak -Radziejowskiej.

Temat zbrodni katyńskiej pozostaje wciąż bardzo ważny w naszej historii i wzbudza wśród młodzieży dużą potrzebę jego poznawania. Od 2007 r. 13 kwietnia jest obchodzony jako Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. Zbrodni popełnionej wiosną 1940 r. na niemal 22 tys. Polaków z rozkazu Stalina i najwyższych władz ZSRR.

Skip to content