Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Uroczystość 82 rocznicy obrony Warszawy przy Pomniku Barykady Września 1939r.

8 września w 82 rocznicę obrony Warszawy, przy pomniku „Barykada Września 1939 r.” odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Ochoty we wrześniu 1939r. W uroczystości uczestniczyli jak zawsze członkowie Warszawskiej Wojewódzkiej Rady Żołnierzy Września 1939 roku, kombatanci z różnych środowisk min.: Żołnierzy AK IV Obwód Ochota i Związku Powstańców Warszawskich na Ochocie, młodzież z pocztami sztandarowymi, harcerze i mieszkańcy. Obecni byli przedstawiciele Rady i Zarządu dzielnicy Ochota przewodniczący Rady Dzielnicy p. Krzysztof Wojciechowski oraz zastępca  burmistrza Ochota p. Dorota Stegienka. Prezydenta Warszawy reprezentował Sekretarz Miasta p. Włodzimierz Karpiński, przedstawicieli  Rady Warszawy p. Piotr Żbikowski i p. Paweł Lech. Naszą szkolną społeczność w tym roku reprezentowała delegacji  młodzieży z klas 1AI, 2BI oraz 2DGP pod opieką p. Anetty Kubiś i p. Rafała Tuzińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia Znicza Pamięci, a następnie okolicznościowe  przemówienie wygłosili: p. Dorota Stegienka oraz przedstawiciel Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Po Apelu Pamięci, salwą honorową uczczono pamięć obrońców Warszawy z września 1939r. Uroczystość zakończyła ceremonia złożenia przed pomnikiem przez przybyłe delegacje wiązanek i wieńców kwiatów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

Skip to content