Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Uroczystości rocznicowe przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie 17.09.2021 r.

Uczniowie Technikum nr 24 uczcili pamięć ofiar sowieckiej agresji na Polskę. W 82 rocznicę tamtych wydarzeń, 17 września przy  Pomniku  Poległym i Pomordowanym na Wschodzie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii. W tym roku społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie z klasy  1BI pod opieką p. Anetty Kubiś i p. Beaty Kublik – Rutkowskiej.

Rys historyczny przybliżyli młodzieży Andrzej Kropiwnicki Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze oraz Halina Kurpińska. Spotkanie zakończyło złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na podkładach kolejowych symbolizujących miejsca kaźni i łagrów „na nieludzkiej ziemi”.

17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji z 1932 r., Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Podpisany na Kremlu 23 sierpnia 1939 r. między Hitlerem i Stalinem miał wymazać Polskę z mapy Europy i świata na zawsze. Naród polski został poddany eksterminacji  przez dwa zbrodnicze totalitaryzmy.  Za  walkę o wolność zapłacił ogromną cenę.

Spotkanie organizowane od 26 lat  z udziałem uczniów stołecznych szkół ma na celu utrzymanie pamięci historycznej przez kolejne pokolenie młodych Polaków i oddanie hołdu milionom naszych rodaków pomordowanych na „nieludzkiej ziemi”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skip to content