Wycieczka do Zamku Królewskiego – 15.11.2023 r.

Uczniowie z klasy 1AI  wraz ze swoją  wychowawczynią  p. Renatą Deleżuch zwiedzili przepiękne wnętrza Zamku Królewskiego.  Jednocześnie wzięli udział w lekcji muzealnej – „Antyk w kulturze europejskiej”. Obcując ze sztuką antyku poznali nie tylko historię Zamku, ale również zgłębili wiedzę o różnych sposobach recepcji i wykorzystania antyku, zwłaszcza mitologii Greków i Rzymian, w kulturze dawnej Rzeczypospolitej oraz wpływ sztuki antycznej na rozwój stylu klasycystycznego. Lekcja była więc  świetnym uzupełnieniem tematyki starożytności omawianej na lekcjach historii i j. polskiego.