Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Wycieczka na Zamek Królewski

23 września br. uczniowie klasy 2CI wraz z wychwycą p. Wiesławą Mościcką-Filipczak byli na wycieczce na Zamku Królewskim, gdzie obejrzeli wystawę plenerową Pokolenia wolności – członkowie Solidarności i opozycji w czasach PRL.

  Obejrzeli również,  nagrodzony  główną nagrodą na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality oraz ubiegłoroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa w dziedzinie Kultura Cyfrowa  film – Kartka z Powstania. Zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego, „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944 r. otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że wpłynie ona na jego dalsze losy. Pierwszy film o Powstaniu Warszawskim zrealizowany w innowacyjnej technologii pozwala zwłaszcza młodym odbiorcom w ciekawy sposób przybliżyć historię walk powstańczych z 1944 r.

Skip to content