Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Wycieczka uczniów klas graficznych do Dębicy 29.11.2023 r.

29.11 br. uczniowie z klas o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej-2EGP; 4EGP i 2DGP uczestniczyli w szkolnej wyciecze do Dębicy, gdzie znajduje się największa w Polsce drukarnia- Prografix sp. z o.o.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym w renomowanym zakładzie oraz przygotowaniem i wykonaniem druku od momentu wstępnej kalkulacji, aż po finalny produkt. Dzięki uprzejmości kadry pracowniczej młodzież poznawała kolejno zasady działania maszyn na poszczególnych etapach produkcyjnych w trakcie trwania procesów. Oprócz druku offsetowego przyszli poligrafowie zobaczyli też spersonalizowany druk cyfrowy – pozwala na wykonanie właściwie dowolnej odbitki ze zmienną treścią dla każdego oddzielnego druku, w tym zarówno wykonywany od zera, jak i z zastosowaniem poddruków.

Doświadczenie tego w warunkach tak renomowanego zakładu jakim jest drukarnia- Prografix sp. z o.o. w Dębicy zrobiło na naszych uczniach duże wrażenie. Z pewnością wizyta pomogła przyszłym poligrafom zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę wyniesioną z zajęć teoretycznych prowadzonych tylko z wykorzystaniem zdjęć i zapewne rozbudzi dalszą chęć zgłębiania technik oferowanych przez stale rozwijającą się branżę poligraficzną.

Organizatorem wycieczki był pan Paweł Sikorski.

Dziękujemy za możliwość obejrzenia zakładu i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Skip to content