Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Pieszy Rajd po Ochocie Śladami walk Powstania Warszawskiego 1944 r.

Kolejne roczniki uczniów klas pierwszych odkrywały miejsca pamięci związane z historią walk Powstania Warszawskiego 1944 r. na Ochocie. Celem rajdu jest podtrzymywanie wśród młodzieży pamięci historycznej związanej z Powstaniem Warszawskim. Uczniowie 1AI, 1BI, 1CI, 1DGP i 1EGP, wraz z wychowawcami zatrzymywali się w wyznaczonych na swoich trasach miejscach, by poznać związaną z nimi historię. Chętni uczniowie wyszukali do każdego miejsca dodatkowe informacje, które wzbogaciły te widniejące na pamiątkowych tablicach. Uczniowie klasy 2AI uczcili pamięć lotników RAF, którzy niosąc pomoc walczącej stolicy zostali 5 sierpnia 1944 r. zestrzeleni. Poświęcony ich pamięci pomnik przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich jest jednym z miejsc pamięci objętych przez nasza szkołę opieką patronacką. We wszystkich odwiedzonych przez młodzież  miejscach związanych z wydarzeniami walk powstańczych na Ochocie w 1944 r. zapłonęły znicze, a pamięć pomordowanych i poległych tam ofiar uczestnicy rajdu uczcili minutą ciszy.

Skip to content