Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Uczniowie z klas 2EGP, 2AI, 2CI i 3AI wraz z wychowawcami, zwiedzili  Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Jednocześnie wzięli udział w lekcji muzealnej  – „Na sarmackim dworze”. Obcując ze sztuką baroku uczniowie poznali nie tylko historię pałacu, ale również zgłębili wiedzę z okresu sarmatyzmu: poznali min. zwyczaje i etykietę panującą na dworze króla Jana III Sobieskiego, organizację staropolskich pogrzebów oraz elementy stroju szlacheckiego, który mogli również przymierzyć. Wizyta w Wilanowie będzie świetnym uzupełnieniem lekcji z baroku na  języku  polskim i historii XVII w.

Skip to content