Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Uczniowie Zespołu Szkół nr 26 uczcili pamięć obrońców Warszawy podczas uroczystość 83 rocznicy obrony Warszawy przy Pomniku Barykady Września 1939r.

8 września w 83 rocznicę obrony Warszawy, przy pomniku „Barykada Września 1939 r.” odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Ochoty we wrześniu 1939r. W uroczystości uczestniczyli jak zawsze członkowie Warszawskiej Wojewódzkiej Rady Żołnierzy Września 1939 roku, kombatanci z różnych środowisk min.: Żołnierzy AK IV Obwód Ochota, Klubu Byłych Politycznych Więźniów Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen i Związku Powstańców Warszawskich na Ochocie, młodzież z pocztami sztandarowymi, harcerze i mieszkańcy. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Burmistrz dzielnicy Ochota p. Dorota Stegienka oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Ochota p. Krzysztof Wojciechowski. Uroczystość jak zawsze rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego po czym został  zapalony Znicz Pamięci. Po przemówieniach i Apelu Pamięci, salwą honorową uczczono pamięć obrońców Warszawy z września 1939r. Uroczystość zakończyła ceremonia złożenia przed pomnikiem kwiatów.

Naszą szkolną społeczność w tym roku reprezentowała delegacja  uczniów z klas 2AI  pod opieką p. Anetty Kubiś. Młodzież asystowała w poczcie sztandaru Klubu Byłych Politycznych Więźniów Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen. Cała nasza delegacja na zakończenie złożyła kwiaty pod pomnikiem i wpisała się do księgi pamiątkowej.

Skip to content