Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Wizyta delegacji przedstawicieli branży poligraficznej z Francji w ZS nr 26 22.06.2023 r.

22.06.br. w naszej szkole gościliśmy kilkuosobową delegację przedstawicieli branży poligraficznej oraz szkół branżowych z Francji. Gościom z Francji towarzyszyli przedstawiciele branży poligraficznej z kraju: przewodnicząca Związku  Zawodowego Poligrafów -p. Czesława Sońta oraz prezes Polskiej Izby Druku-p. Jacek Kuśmierczyk. Ponadto przybyli przedstawiciele władz oświatowych: p. Agnieszka Gajownik z Biura Edukacji m.st. Warszawa i p. Anna Gula z Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy Ochota m.st. Warszawa.
Celem spotkania było poznanie możliwości, jakie nasza szkoła oferuje do nauki zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej w oparciu o jakość i ilość wyposażenia pracowni. A jest ona stale uzupełniana i unowocześniana chociażby poprzez zakup wyróżniających się doskonałą jakością wyświetlacza Retina komputerów Apple iMac, czy profesjonalnego laminatora wyposażonego w nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Przywołane tu urządzenia do nauki zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej to oczywiście tylko ułamek tego co do dyspozycji mają uczniowie w pracowniach. Goście tak z Francji jaki i z kraju byli  pod wrażeniem jakości i ilości ich wyposażenia. Chcemy w najbliższej przyszłości nawiązać międzynarodowa współpracę między szkołami i dalej przybliżać tajniki zawodu poprzez udział uczniów w konkursach, czy konferencjach branży poligraficznej, co już ma miejsce.

Skip to content