Wizyta uczniów klasy 4EGP w firmie Canon 13.09.2023 r.

Uczniowie klasy IVEGP wraz z wychowawcą –p. Pawłem Sikorskim 13.09.br. na zaproszenie firmy Merkator gościli w polskiej siedzibie firmy Canon. Przyszli poligrafowie mieli niecodzienną okazję zapoznać się z najnowszymi maszynami produkcyjnymi firmy Canon. Szczególne wrażenie zrobił szeroki wachlarz ich możliwości technicznych. Oprócz typowych dla poligrafii cyfrowej urządzeń, uczniowie poznali także maszyny do artystycznej obróbki prac kolorowych (większy gamut kolorów niż wynika ze standardowych urządzeń) w druku wielkoformatowym oraz drukującym warstwowo ploterem UV do podłoży płaskich. Zainteresowanie wzbudziły również nowe trendy w druku cyfrowym oraz nietypowe zastosowaniem maszyn cyfrowych.

Zapraszamy na małą fotorelację ze spotkania w Canon Polska.