Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Wyróżnienie dla Pani Agaty Śniecińskiej oraz Szkolnego Klubu Młodych Wolontariuszy ZS nr 26 podczas gali XIX edycji Dzielnicowego Święta Wolontariatu „Wolontariat z Ochotą” 7. 12.2022 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas tegorocznej gali z okazji XIX edycji Dzielnicowego Święta Wolontariatu „Wolontariat z Ochotą”, który odbył się we środę 7 grudnia w MDK Ochota z rąk Pani Burmistrz Doroty Stegienki wyróżnienie odebrała Pani Agata Śniecińska wraz z Szkolnym Klubem Młodych Wolontariuszy. Pani Agata Śniecińska jest nauczycielem fizyki oraz opiekunem Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu. Od wielu lat propaguje na terenie szkoły

ideę niesienia bezinteresownej pomocy, szczególnie słabszym i bezbronnym, aktywizuje uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Jej celem jest stworzenie wolontariackiej wspólnoty otwartej na wszystkich tych, którzy chcą  służyć pomocą potrzebującym w różnych dziedzinach życia społecznego.

Pani Agata  Śniecińska nie tylko organizuje akcje charytatywne, ale w wielu z nich bierze czynny udział jako wolontariuszka.
W trakcie swojej wieloletniej pracy organizowała i nadal organizuje wraz z młodzieżą wiele akcji charytatywnych współpracując z:
Fundacją Bank Żywności SOS w Warszawie – akcje „Podziel się Posiłkiem” oraz „Świąteczna Zbiórka Żywności”; Towarzystwem Nasz Dom  – akcja pod patronatem MEN „Góra Grosza”;
Żoliborskim Stowarzyszeniem Dom-Rodzina-Człowiek  – akcja „Pozytywnie Zakręceni”;
Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” – sprzedaż cegiełek edukacyjnych;
Polskim Czerwonym Krzyżem-  akcja „Gorączka Złota”;
Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy;
Schroniskiem na Paluchu – akcja „Pamiętaj, że zwierzę nie jest rzeczą, a bywa najwierniejszym przyjacielem”;
Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach –akcja charytatywna „Słodki Świąteczny Upominek” Fundacją Świat bez Wandalizmów- edukacyjne akcje podczas Nocy Muzeów w Warszawie, Fundacją Maraton Warszawski – pomoc przy Półmaratonie Warszawskim;
Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy – Urząd Dzielnicy Ochota – zbiórka darów dla Ukrainy oraz zbiórka konserw typu mielonka;
 Centrum Edukacji Obywatelskiej  – projekt „Poczytaj mi, przyjacielu” – wolontariat w przedszkolach – młodzież  czytała maluchom bajki i organizowała artystyczne warsztaty pracy w glinie, i wiele innych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo energii na kolejne lata!

Skip to content